Ovo su sve učesnici obrambenog Domovinskog rata. Nakon rata još su dvojica Matićana postali časnici ove postrojbe, a to su : Antonio Mikić i Stjepan Mikić. Ako je netko izostavljen, isprika.

Približno oko pedeset matićkih pripadnika ostvarilo je mirovinu služeći u ovoj postrojbi.

Treba reći da su oružane snage od početka rata pa do danas bile najveći poslodavac za Matićane.

JO

utorak, 8. listopada 2019.

8. KOLO PŽL POSAVINE

OSMO KOLO, PRVE ŽUPANIJSKE LIGE POSAVINE

Derbi 8. kola Prve nogometne lige Županije Posavske, odigran je u Kostrču između trećoplasirane Sloge (bez kažnjenog M. Paradžika)  i petoplasirane momčadi Kostrča (bez -6) prvenstva. Nakon 15. minute domaća momčad je došla u prednost, da bi gosti iz Pruda početkom drugo djela susreta došli do željenog izjednačenja i držali ga do pred sam kraj susreta. U 82. minuti na scenu stupa ove sezone preporođeni i trenutno prvi strijelac NK „Kostrč“ D. Petričević, koji svojim 7. pogotkom ovu sezonu dovodi u prednost od 2:1, svoju momčad, što se je na kraju bio i konačan rezultat ove utakmice.

Prvoplasirana i drugoplasirana momčad prvenstva, teže nego li se očekivalo došle do bodova.
FK Dizdaruša je do tri boda došla tek u 85. minuti susreta, preko brzonogog S. Hodžića (3). Kao zaključak ovoga susreta možemo navesti da je štata što su domaći igrači odigrali svoju najbolju utakmicu ove jeseni, protiv najbolje momčadi prvenstva. Tako da im na žalost dobra i hrabra igra nije dala pozitivan rezultat.

HNK „Mladost“ iz Domaljevca došla je u 19. minuti susreta iz kaznenog udarca u prednost od 1:0. Siguran realizator najstrože kazne, bio je I. Breškić (4). Na 2:0, povisio je A. Rabić (4) i sa tim rezultatom otišlo se na odmor. U drugom djelu nervozu i nedorečenost domaće momčadi, gosti su kaznili samo jednim pogotkom, tako da je utakmica ipak završila pobjedom Mladosti od 2:1.

U Sibovcu gostima nije bilo dovoljno za tri boda niti vodstvo od 0:3 i 2:4 na poluvremenu. Domaća momčad „Mladost“ se pribrala u pauzi te u drugom djelu utakmice nakon samo 15 minuta susreta došla do izjednačenja, ali i tu stala. Sa ove utakmice vrijedi još istaći 3 pogotka N. Škorić.

Ovo kolo na rasporedu su bila i tri općinska debija, a u subotu je odigran prvi i to u Orašju između NK „Hajduk“ i NK „Bok“. Gosti iz Boka imali su igru, šanse i pozitivan rezultat sve do 90. minute, ali su na kraju kući ponijeli samo bod. Iako je E. Aličković (NK „Bok“) u prvom djelu utakmice mogao osigurati visoku prednost svojoj momčadi, na odmor se ipak otišlo sa rezultatom 0:0. U drugom djelu, drugog djela utakmice za momčad NK „Bok“ sa klupe ulazi iskusni M. Vidović i ove jeseni po već koji put donosi terensku prvegu, ali i rezultatsku prednost u 80. minuti susreta. Igrao se 90. minuti, kada je zasluženu prednost do ovoga kola najbolje gostujuće momčadi prvenstva poništio ove jeseni prvi topnik Hajduka, I. Janjić (5).

Drugi od tri derbija odigrao se na teritoriju općine Odžak, između domaće „Mladosti“ iz D. Svilaja i „Dragovoljca“ iz N. Sela. Nakon 27. minuta na „semaforu“ je stajalo 0:5. Gosti su očekivano trebali i došli do sva tri boda. Međutim, jesu li domaći nogometaši zaista trebali biti ovako katastrofalno poraženi ili se ipak moglo napraviti nešto više.

Glavna vijest sa trećeg općinskog derbija odigranog u Matićima, glasi „Sloga iz Tolise se pojavila na travnjaku i rekli bi „odradila“ svoju sedmu nogometnu utakmicu, od osam odigranih kola.“
Hoće li izdržati na ovakav način izdržati do 13. kola ? Samo nebo zna.
Okupila se solidna skupina navijača na stadionu „Crna Mlaka“ u Matićima, ali kao što smo već naveli, većina da vidi hoće li se „Sloga“ pojaviti ili će se dogoditi najcrnji mogući scenarij u povijesti ovoga kluba, itekako bogate nogometne povijesti.
Rezultat bar za gostujuću momčad i nije bio bitan, bitno je bilo da odigraju još jedno kolo. Što se tiče domaćina, iako je to bila mučna utakmica za igrati, odradili su je fer i u sportskom duhu.

Ovaj put, najviše pogodaka moglo se vidjeti u Matićima (10), čija je momčad postigla i najviše pogodaka (9).
Najmanje put mreža se zatresla u Orašju, a niti jedan pogodak nije postigla samo momčad Mladosti iz D. Svilaja i to na svom travnjaku.

Za igrača kola konkurirali su:

Tomislav Mikić, koji je postigao 4 pogotka, u uvjerljivoj pobjedi Napretka.
Nemin Škorić i Eldar Jašarević koji su postigli po het-tick na utakmici Mladost : Vitanovići 78, a svojim su golovima dali veliki doprinos u osvajanju boda, svaki za svoju momčad.
Semir Hodžić, pozitivna konstanta Dizdaruše ove jeseni, igrač čiji je pogodak u 85. minuti susreta zadržao Dizdarušu na liderskoj poziciji.

Svi su oni neupitno dali veliki doprinos za svoje momčadi, međutim odluka je pala na Dinu Petričević, igrača Kostrča.
Dino Petričević nogometaš NK "Kostrč"
Njegov pogodak pred sam kraj susreta, odlučio je vrlo tvrdu i neizvjesnu utakmicu, uz sve to i debi kola. Sa njegovim golom „da nije bilo, nakon što se zbilo“ Kostrč bi se popeo na treću poziciju ljestvice, PŽL Posavine.

IZDVOJENO:

Na vrhu ljestvice sasvim zaslužno i dalje stoji FK Dizdaruša.
Samo tri pobjede domaćina, dva neriješena rezultat i dvije pobjede gostujućih momčadi.
Drugo naj uspješnije kolo ove jeseni, po postignutim golovima.
Trenutno jedine momčadi sa 100 % učinkom kući, su Napredak i Prud.
Najuspješnija momčad u gostima sada je Dizdaruša, sa osvojenih 9 bodova.
Najbolji napad lige ima NK Napredak sa 29 postignutih golova, ili 3.6 po susretu.
HNK Mladost D. Svilaj do sada je postigla samo jedan pogodak na gostovanju.
Najbolju obranu lige ima FK Dizdaruša sa samo 6 primljenih golova, ili 0,75 po susretu.