subota, 6. listopada 2018.

TOPLO, HLADNO

8. KOLO PRVE ŽNL POSAVINE

Napretkovu igru u ovoj sezoni mogli bi opisati "toplo-hladno". Teško je objasniti zašto ne možemo uhvatiti pozitivni kontinuitet. Pomak je vidljiv, ali nedostaje još "ON" nešto.

Nakon tri boda donesena iz Dizdaruše u prošlom kolu, iz ove utakmice osim nova tri boda, domaća poblika ali i sami igrači ništa drugo nisu očekivali. Što se nas tiče bilo je tako, ali nešto se i gostiju pitalo ovaj put, no krenimo redom.

Nakon 45. minuta igre, rezultat je iznenađujuće glasio 0:2, u korist gostiju. Prvo poluvrijeme još nismo niti prežalili, kada je Vedaran Jokić, nogometaš koji je potopio Tolisu u prošlome kolu, povisio prednost svoje momčadi na 0:3 (47. min.).
Kako kažu "Da jedno zlo nikada ne dolazi samo" uvjerili smo se već u slijedećoj minuti susreta, kada je uslijedio novi "gaf". Promašen kazneni udarac, od strane iskusnog Gajčevića. Tada je sve izgledalo bezilazno, i rijetko tko je vjerovao u povratak.
Dva brza pogotka u 65. i 68. minuti susreta, Neretljak i Orkić, samo su vratili nadu našoj momčadi u borbi za bodove. Nažalost, iako su ostale još 22. minute, do kraje utakmice, mreže su ipak ostale mirovati.
Slijedeću utakmicu Napredak ide na teško gostovanje kod susjeda u Kostrč, lidera ljestvice.

V
eć koncem 1994. godine, pokrenuo sam inicijativu za obnavljanje rada KUD-a u Matićima, koji nailazi na plodno tlo.
Pejo Mikić

nedjelja, 30. rujna 2018.

NEMA VIŠE NEPORAŽENIH U PRVOJ ŽNL POSAVINE

NAJBOLJI KADA JE NAJPOTREBNIJE

Kriza je prošla. Na nezgodnom gostovanju u Dizdaruši, naša momčad pobijedila je sa više nego li uvjerljivih 3:0. Utakmicu su odlučili Marko Mišković-Kuba i Dario Pejčić, svojim prvim pogodcima u ovoj prvenstvenoj sezoni. Naravno da su i ostali dali svoj doprinos u ovoj pobjedi, ali smo morali ovaj mladi duo izdvojiti.
Dario Pejčić

Marko Mišković-Kuba

Sastav NK „Napredak“
P. Paradžikovi, E. Memić (J. Martinović), R. Vincetić, D. Orkić, M. Gajčević, I. Orkić. Cap. M. Martinović, M. Mišković (J. Živković), D. Pejčić, Z. Marković.

FK „Dizdaruša“ Brčko –ŠD „Napredak“ Matići (0:1) 0 : 3
Strijelci:
Napredak se trenutno nalazi na četvrtom mjestu ljestvice, i da nije bilo nekih neočekivanih „postranja“ vjerojatno bi bili na čelu ljestvice. Međutim, u odnosu na posljednje sezone ovo je ipak više nego li zadovoljavajuće.

Od ostalih ekipa ovu sezonu u pozitivnom kontekstu možemo izdvojiti momčad Kostrča, koja se nakon povratka u Prvu ligu, sasvim zasluženo nalazi na vrhu ljestvice.

Shodno svojoj angažiranosti i kvaliteti, ostali klubovi su do sada polučili i same rezultate.

Derbi kola, danas su u Kostrču odigrali

NK „Kostrč“ Kostrč – NK „19. srpanj“ O. Luka (1:1)  4 . 1
Strijelci:
Mark Živković 1:0, Ensar Omeragić 1:1, Igor Rašić 2:1, Ivica Mišković 3:1, Igor Rašić 4:1 KU

U Vitanovićima golijada. Iako je Sloga dva puta vodila, domaćin je ponajviše uz pomoć raspoloženog Jokića, uspio preokrenuli rezultat u svoju korist. Nakon prvog djela utakmice rezultat je pomalo iznenađujuće glasio 4:2 za domaćina. U drugom poluvremenu početkom drugog djela utakmice, Sloga se preko vjerojatno jednog od najboljih napadača kojeg je imala "Prva ŽNL Posavine", uspjela samo vratiti u život.
NK „Vitanovići 78“ Vitanovići – ŠD „Sloga“ Tolisa (4:2) 4 : 3
Strijelci:
Damir Topčagić 0:1, Jokić Vedramn 1:1, Igor Lepan 1:2, Jokić Vedran 2:2, Ivan Gluvaković 3:2, Jokić Vedran 4:2, Topčagić Damir 4:3

Ostali rezultati 7. kola:
HNK „Mladost“ Donji Svilaj – NK „Sloga“ Prud (0:1) 2 : 3
Strijelci:
Sloga, Mato Paradžik KU, Hasanović Mirza 0:2, Ivan Spajić 1:2, Robert Zečević 1:3, Vidović Miroslav 2:3
NK „Bok“ Bok – FK „Mladost“ Sibovac (1:1) 2 : 1