subota, 6. listopada 2018.

TOPLO, HLADNO

8. KOLO PRVE ŽNL POSAVINE

Napretkovu igru u ovoj sezoni mogli bi opisati "toplo-hladno". Teško je objasniti zašto ne možemo uhvatiti pozitivni kontinuitet. Pomak je vidljiv, ali nedostaje još "ON" nešto.

Nakon tri boda donesena iz Dizdaruše u prošlom kolu, iz ove utakmice osim nova tri boda, domaća poblika ali i sami igrači ništa drugo nisu očekivali. Što se nas tiče bilo je tako, ali nešto se i gostiju pitalo ovaj put, no krenimo redom.

Nakon 45. minuta igre, rezultat je iznenađujuće glasio 0:2, u korist gostiju. Prvo poluvrijeme još nismo niti prežalili, kada je Vedaran Jokić, nogometaš koji je potopio Tolisu u prošlome kolu, povisio prednost svoje momčadi na 0:3 (47. min.).
Kako kažu "Da jedno zlo nikada ne dolazi samo" uvjerili smo se već u slijedećoj minuti susreta, kada je uslijedio novi "gaf". Promašen kazneni udarac, od strane iskusnog Gajčevića. Tada je sve izgledalo bezilazno, i rijetko tko je vjerovao u povratak.
Dva brza pogotka u 65. i 68. minuti susreta, Neretljak i Orkić, samo su vratili nadu našoj momčadi u borbi za bodove. Nažalost, iako su ostale još 22. minute, do kraje utakmice, mreže su ipak ostale mirovati.
Slijedeću utakmicu Napredak ide na teško gostovanje kod susjeda u Kostrč, lidera ljestvice.

Ostali rezultati 8. kola

Sutrašnji izbori u Bosni i Hercegovini inicirali su da se kompletno kolo Prve ŽNL Posavine, igra danas, subota 06. listopad 2018.

Ne znamo što je uzrok, ali ovo kolo gledajući utakmice u Matićima, Tolisi i D. Svilaju, mogli bi nazvati "ludo kolo". Je li nervoza zbog sutrašnjih izbora, ili je posljedica subota, ne znamo !
Ali ako saznamo, javimo !

Domaći 10, gosti 8. bodova. 22 pogotka, ili 3,14 po utakmici, i vrlo uspješan dan gostujućih momčadi, bio bi kratki sažetak ovog 8. kola, idemo dalje.

Stadion NK "Sloga" Tolisa

Derbi Prve ŽNL Posavine, gdje su se sastale dvije momčadi sa vrha ljestvice, igrao se u Tolisi, također, mnogi će reći i iznenađenje kola u Prvoj ŽNL Posavine, dogodilo se u Tolisi.
Većina poznavalaca nogometa na našim prostorima rekla bi iznenađenje, ali igrači NK "Kostrč" pokazuju da to i nije iznenađenje, da oni vrijede, da imaju potrebitu kvalitetu i da to što su na čelu ljestvice potvrđuje gore rečeno.

ŠD "Sloga" Tolisa - NK "Kostrč" Kostrč (0:1) 0 : 1
Strijelac:
Dino Pertičević

Stadion NK "19. srpanj" Oštar Luka

Gosti iz Domaljevca dugo su odolijevali domaćim napadima i držali pozitivan rezultat na vrućem gostovanju u O. Luci. Sve do 62. minute susreta, rezultat je glasio 0 : 0, kada je na scenu stupio Kopić Dražen, i ostavio goste bez bodova.

NK "19. srpanj" O. Luka - HNK "Mladost" Domaljevac (0:0) 1 : 0
Strijelac:
Kopić Dražen

Stadion NK "Dubrave"

Preko-koridorski derbi pripao domaćinu. Utakmica je riješena već u prvom poluvremenu, zgoditcima u 17. i 27. minuti susreta.

Stadion HNK "Mladost" u Donjem Svilaju

0:1, 1:2, 2:4, nisu bili dovoljni za čitav plijen, ili Enid Kavgić, protiv iskusnog Ivice Baotić-Ifa i brzonogog Aičkovića, IKS.

Stadion NK "Sloga" u Prudu

U Odžačkom općinskom derbiju, u Prudu, "pukla lopta". Jedina utakmica bez pogodaka.

NK "Sloga" Prud - NK "Dragovoljac" Novo Selo 0 : 0