ponedjeljak, 25. ožujka 2019.

14. KOLO NL ŽP

DOMAĆINI NEGOSTOLJUBIVI

23. ožujak 2019. godine. u 15.3o sati, NK „Sloga“ Prud i ŠD „Napredak“ Matići, digli su zavjesu na pozornici i dali znak za nastavak natjecanja unutar Prve nogometne lige Županije Posavske.

U nastavku natjecanja derbi kola je odigran u Prudu, između viceprvaka Sloge i našega Napretka (4), odakle se naša momčad nakon 9 sušnih godina vratila neporažena (posljednju pobjedu zabilježili 01.05.2010. godine, u okviru 20. kolo PL ŽP 0:3, Prud tu sezonu ispao iz lige).

Tri lokalna derbija obilježila su ovo kolo, a odigrana su na teritoriju tri različite općine.

Brčaci su prezentirali derbi između NK Vitanovići 78 (11) : FK Dizdaruša (6), u kom je domaćin uzeo sve tri boda.

Na području Odžačke općine ima li smo derbi Dragovoljca i „fenjeraš“ Mladost iz Svilaja. U tvrdoj utakmici, gdje su gosti prvi došli u vodstvo, ipak je slavio domaćin.

Treća općinska derbi utakmica odigrana je u Kostrču. Lider ljestvice sa trenutno sedmo-plasiranim NK Hajduk. Pored dva vodstva gostiju, na „brdu“ ipak nije došlo do iznenađenja.

U ostale tri utakmice Prve lige, mogao se gledati pokušaj „čupanja“ davljenika NK „Bok“ u Domaljevcu. Uzvraćanje udarca tećeplasiranog 19. srpanja, uvijek nezgodnoj Mladosti iz Sibovca. U sedmom paru prvenstva, utakmica koja se trebala igrati u Tolisi, nije odigrana. Momčad iz Dubrava nije doputovala na svoje gostovanje, kontra Sloge. Po informacijama koje imamo, momčad iz Dubrava nažalost neće niti nastaviti svoje daljnje natjecanje.
Vjerojatni ishod; svi rezultati utakmica koje je odigrala momčad iz Dubrava ostaju, a naredni koje neće odigrati registriraju se 3:0 za protivnika.

Saldo:

Nakon 45. minuta niti jedna domaća momčad nije imala prednost u odnosu na gostujuću momčad. U prvom djelu utakmice tri rezultata 0:1, dok su ostala tri susreta bili neriješeni ishodi. Na kraju pet domaćih pobjeda, jedna neriješena i jedna ne odigrana utakmica.

U šest odigranih susreta 12 bodova domaćinima, samo jedan bod gostima, uz 15 domaći i 8 gostujućih pogodaka. Ukupno 23 pogotka, odnosno vrlo dobrih 3,83 po utakmici.

REZIME 14. KOLA

1.      ŽNL Posavina 18/19 Kolo 14
Subota 23.05.2019.
Igralište kraj „Save“, gledatelja 100

NK ''Sloga'' Prud - ŠD ''Napredak'' Matići (0:1) 2 : 2

Strijelci:
0:1 Martinović Mateo ( Jedanaesterac ) 8 min.
1:1 Paradžik Mato 52 min.
1:2 Hasanović Edin ( Autogol ) 81 min.
2:2 Barišić Anto 88 min.

Sastav ŠD ''Napredak'' :
1. Paradžiković Perica V
2. Mikić Antonio ( K )
4. Pejičić Ilija ( Mikić Damir od 88 min. )
6. Neretljak Danijel
7. Ivić Mato
8. Mikić Tomislav

10. Martinović Mateo
11. Draganović Pavo ( Martinović Marijan od 67 min. )

19. Kamenjaš Danijel

TRADICIJA SE NASTAVLJA, DOŠLE SU LASTE, STIGLO JE PROLJEĆE, NAPREDAK NIJE POBIJEDIO U PRUDU.

Nakon jesenje utakmice i neriješenog rezultata u Matićima, bez pobjednika ovog proljeća i u Prudu. Mišljenja smo da veći žal ostaje na strani naše momčadi. Dva puta smo vodili, imali tri boda do 88. minute, i onda se ukazao zaboravljeni Barišić u našem kaznenom prostoru, i mirno nakon centar-šuta sa desne strane, glavom pogodio kontra kut za poravnanje rezultata.
Prvo poluvrijeme je dio igra gdje je naša momčad morala terensku nadmoć i stvorene prigode rezultirati, međutim od 3-4 odlične situacije za gol, mi smo postigli samo iz kaznenog udarca pogodak.

Dva puta Napredak je vodio, na našu žalost dva puta su se domaćini vraćali u igru, za konačnih 2 : 2 u posljednjim minutama utakmice.

Sve pohvale sucima, kao i domaćinu na gostoprimstvu i fer play igri.

TVRĐE NEGO LI JE DOMAĆIN OČEKIVAO

Nakon što su jesenas igrači Mladost pobjedili 3:1, igrače 19.srpnja, ovog proljeća Lučani su uzvratili Sibovačanima identičnim rezultatom. Rezultatska neivjesnost trajala je gotovo do posljednjeg sučevog zvižduka, kada je pričuvni igrač Kobaš „zabio“ u 92. minuti za konačnih 3:1.

U ODŽAČKOM DERBIJU GOSTI POKAZALI DA NEĆE JOŠ DUGO BITI FENJERAŠ

U lokalnom derbiju gosti iz Svilaja pokazali da će ovu polu-sezonu biti vrlo nezgodan protivnik. Što su za malo na svojoj koži osjetiti momci iz Novog Sela. Nakon što je prvi topnik Mladosti u 44 minuti zabio za 0:1,  iskusni Emić i Pezerović uspjeli su prvo poravnati, a za tim i osigurati 3 boda domaćinima.

Stadion „Jelas“ Domaljevac, gledatelja 200

HNK „Mladost“ Domaljevac NK „Bok“ Bok (0:0) 2:0

Strijelci:
1:0, Marijan Marić 57 min.
2:0, Ramiz Sendić 75 min.

NEIZVJESNO NA OVOJ UTAKMICI TRAJALA JE DO 57 MINUTA

Igrao se 57. minut susreta kada je mladi napadač Mladosti M. Marić načeo gostujuću mrežu. Točku na „i“ ove utakmice stavio je Ramiz Sendić u 75. minutu, postigavši pogodak za konačnih 2:0.

U BRČANSKOM DERBIJU BODOVI OSTALI KUĆI.

Lepan je dva puta dovodio domaću momčad u prednost (1:0 i 2:1), da bi Hodžić dva puta poravnavao rezultat za goste. Cijeli plijen osigurao Mahmutović u 68. minuti susreta.

LIDER NIJE DOPUSTIO IZNENAĐENJE

Domaćin mašao, gosti pogađali. Kada se vidjelo da bi „vrag mogao odnijeti šalu“, Rašić je uzeo sve u svoje ruke i orašane poslao kući bez bodova.