Nogometnu pauzu na našim travnjacima iskoristi ćemo da kroz kolektivnu i individualnu statistiku prikažemo uspjehe/neuspjehe nogometnih klubova u Prvoj Županijskoj ligi Posavina. Neke zanimljive brojeve, podatke i činjenice koje i nije onako „odokativno“ lako zamijetiti.

ŠD „Napredak“ Matići

Grb NK „Napredak“ Matići

Nogometna momčad „Jesenji dio sezone“

KOLEKTIVNA STATISTIKA

Ovu jesen su obilježile odlične igre u gostima, i solidne kući. Ovdje opravdanje možda možemo tražiti u činjenici, da smo samo nekoliko utakmica imali sve igrače na raspolaganju.

Vrlo dobro 4. mjesto na ljestvici, sa svim predispozicijama da se na proljeće napadne i sam tron. Najbolja smo gostujuća momčad, imamo treći napad i šestu obranu u ligi.
U kratkim crtama bio bi rezime ove polu-sezone.

Možda se neće svi složiti, ali mi ćemo ipak reći, uspješna nogometna polu-sezona našeg nogometnog kluba Napredak.

Nastavljamo sa konkretnim pokazateljima.

POBJEDE/PORAZI

Od 13 odigranih kola u 7 smo izašli kao pobjednici, u dva navrata smo odigrali neriješeno, i doživjeli 4 poraza.
8 utakmica smo vodili prvo poluvrijeme, da bi 7 i završili kao pobjednici.
Samo jedna utakmica završila je neriješeno na poluvremenu, a dvije su završili na kraju utakmice.
4 utakmice smo gubili u poluvremenu, i sve 4 izgubili na kraju.
Dakle, nekih preokreta i previše uzbuđenja, gledajući sa te strane nije bilo. U našim utakmicama, uglavnom tko je vodio na poluvremenu taj je i pobijedio na kraju utakmice.

Najviše uzbuđenja bilo je na utakmici kući protiv Domaljevac. Naime, gosti su u dva navrata tijekom prvog dijela utakmice vodili, da bi na kraju poluvremena rezultat glasio 2:2, na kraju utakmice smo  ostvarili pobjedu od 4:3.

GOLOVI

Postigli smo 30, a primili 18 pogodaka.
Od tog smo 14 zabili u prvom poluvremenu, dok smo 11 primili u prvom poluvremenu.
11 od 18 u prvom poluvremenu, i 7 od 18 u drugom poluvremenu, postigli smo pogodaka.

Postignuti pogodci
14 od 30 pogodaka u prvom dijelu utakmice. Od tog, samo 1 u prvih 15 minuta. 7 od 15-30, 6 od 30-45 minute, 4 od 45-60, 5 od 60-75, i 7 od 75-90 minute.

Primljeni pogodci
11 od 18 u prvom-poluvremenu, i 7 od 18 u drugom polu-vremenu.
5 od 11 pogodaka smo primili u prvih 15. minute utakmice, 3 od 15-30, 3 od 30-45, 2 od 45-60, 2 od 60-75 i 3 od 75-90 minute.
Brojevi kažu da smo najproduktivniji bili tijekom sredine prvog i u završnici drugo dijela utakmice, s tim da smo od 75-90 minute zabili 7, a primili samo 2 pogotka.
Najlošiji dio utakmice, nam je bilo otvaranje 0-15 minute, primili smo 5, a postigli samo 1 pogodak.

Kazneni udarci:

•         5 kazneni udaraca dosuđeno je u našu korist, od čega jedan nije realiziran.
  •          2 kaznena udaraca dosuđena su protiv nas, od čega je jedan realiziran, jedan ne.

Ljestvica kući na kraju jesenjeg dijela natjecanja

Što se tiče utakmica odigranih na domaćem travnjaku, u pravom smislu riječi mi smo bili domaćini. Samo tri pobjede, jedan neriješen rezultat i čak tri poraza kući. Tek na 10 mjestu na ljestvici gledajući domaćinstva, i to je ono što nas je "koštalo" vjerojatno i vrha ljestvice.

Ljestvica u gostima na kraju jesenjeg dijela natjecanja

Moglo bi se reći mimo logike, ali dosta bolji rezultati u gostima nego li kući.
Vodeći se postocima mi smo najbolja gostujuća momčad u ligi. Čak 13 od mogućih 18 bodova osvojili smo u gostima, ili 72.2 % (Kostrč 71,4 %).

Samo jedan poraz, jedan neriješen i čak četiri pobjede u gostima, što nas stavlja na drugu poziciju po osvojenim bodovima gostujućih momčadi.

REZULTATI UTAKMICA I STRIJELCI

K                             MOMČADI                                     REZ.             STRIJELCI

2x Mateo Martinovć, Robert Vincetić

Najznačajnije pobjede koje je zabilježila naša momčad su protiv protiv lidera ljestvice NK „Kostrč“ i to na njihovom travnjaku, naravno kao i pobjeda u Tolisi.

Najviše boli poraz od NK „Vitanovići 78“, pogotovu što se isti dogodio kući, nešto malo manje bolan poraza je kući od 19. srpnja i Hajduka. Naravno ne možemo biti ravnodušni niti prema izgubljena dva boda u Boku, u sudačkoj nadoknadi.

Već u prvom kolu naša je momčad prezentirala dva lica, odlično i rekli bi možda i najljepše za oko odigrano poluvrijeme je bilo protiv Pruđana. Da bi se u nastavku u boju promijenila slika, gdje smo i pored vodstva od 1:0, i igrač više, remizirali. Nakon ove utakmice hvatamo jednu pozitivnu mini seriju.
Prvo slijedi pobjeda kući protiv momčadi iz Dubrava, zatim pobjeda u gostima kod uvijek nezgodnog Sibovca, i ponovno pobjeda kući ovaj put kontra Mladosti iz Donjeg Svilaja.
U petom kolu gostovali smo u Boku, igrala se 90 +, imali smo vodstvo od 2:1, naši navijači su sa osmjehom na licu očekivali posljednji zvižduk glavnog suca, i nova tri boda. Kada je uslijedio hladan tuš i poravnanje rezultat od strane domaćina na 2:2.
Nakon pozitivnog uzleta, dogodio se gaf u Boku, a nakon tog i prizemljenje od strane Hajduka, koji nas je u šestom kolu u Matićima nadmudrio, 0:1.
Nakon dva negativna rezultata slijedi vrlo slatka pobjeda u Dizdaruši, ali i najbolniji poraz ove jeseni od momčadi iz Vitanovića, u osmom kolu kući.
Naša igra „toplo-hladno“ kako je znala biti nezgodna po nas, znala je biti nezgodna i za naše protivnike. Tako su u devetom kolu susjedi iz Kostrča naletjeli na nas, kada smo bili ne topli, nego užareni, i protutnjali preko „brda“ vrlo uvjerljivo, rezultat 0:2.
Deseto kolo donijelo nam je treću pobjedu kući i petu ukupno, ovaj put protiv Domaljevca. Ovom pobjedom došli smo na treću poziciju, što nam je bio i najbolji plasman ove jeseni.
Nakon dvije vezane pobjede, slijedilo je peto gostovanje ove jeseni i naš prvi poraz, koji se dogodio u Novom Selu. U 11. kolu ponovno slijedi poraz, i to kući od 19. srpnja, što su bila i jedina dva vezana poraza ovu polu-sezonu.
Kada je izgledalo da ćemo prokockati mogućnost za jednu vrlo dobru pol-usezonu. U posljednjem 13. kolu, prebacili smo u višu brzinu, otišli u Tolisu i uzeli što nam pripada.
Nova tri boda, kada je najteže i gdje je najteže, za kraj nogometne polu-sezonu koja je na kraju balade imala „happy and“.

GLEDATELJI:

·         Utakmice Napredak pratilo je ukupno cc 1480 gledatelja, od tog:
  •  Kući cc 820 gledatelja,
  • U gostima cc 660 gledatelja

INDIVIDUALNA STATISTIKA

Prva pozitivna stvar za izdvojiti je što se čak 28 igrača našlo u zapisniku ovu polu-sezonu, vidjet ćete kroz daljnja izvješća da većina klubova nema toliko niti registriranih igrača u svom klubu.

Ova polu-sezona bila je dosta prometna u našem dvorištu po pitanju odlazak-dolazak.

Ostali smo bez usluga Mateo Pejčić (Dinamo Donja Mahala) Pavo Draganović, Josip Pejić, Antoni Mikić (privatne obaveze).

U svoje redove doveli smo osam novih imena, od kojih su prva tri nogometna imena itekako poznata na našim prostorima:
Na klupu je po drugi put u svojoj trenerskoj karijeri došao Ivica Vincetić. Napad smo pojačali sa igračem koji je posljednjih godina slovio kao jedan od najboljih pojedinaca u NK „Dinamo“ Donja Mahala, Robert Vincetić. Dok je u veznu liniju došao iskusni Marjan Gajčević (stavit ćemo samo HNK Orašje, kao najzvučnije ime, jer bi popis klubova za koje je igrao bio predugačak).
Također su došli i Dalibor Vuković (Posavac Ugljara), Marijan Marić (Jedinstvo Brčko), Damir Memić (Sarajevo), Darko Lučić (Slavija-Sarajevo) i Matej Oršolić.

Statističe zanimljivosti:
  • Prosjek godina naše momčadi je 25,4 godine
  • Najstariji igrač koji je nastupao ovu jesen je, Joso Martinović 1975.
  • Najmlađi igrač koji je nastupao ovu jesen je, Danijel Kamenjaš 2002.
  • Najmlađi strijelac ove jeseni je Dario Pejčić rođen 21.08.2000. godine, ukupno dva pogotka.
  • Iz mlade plejade sa najvećom minutažom ove jeseni je, Zvonimir Marković. Nastupio je na 8 ligaških utakmica, i odigrao 720 minuta.