16. KOLO NL ŽP

U VRHU SE ZAKUHALO

U subotu i nedjelju, 06/07. ožujak 2019. godine, odigrano je treće proljetno kolo u Prvoj nogometnoj lige Županije Posavske.

Obilježja ovoga 16. kola su:

Jedan neodigrani susret, jedan općinski derbi, iznenađenje na „Brdu“, vrlo važna pobjeda Svilaja u Tolisi, poraz Domlječana na domaćem travnjaku, minimalna pobjeda Dragovoljca kući, i naravno pobjeda Napretka.

REZIME:

Porazom kući NK „Kostrča“ od NK „Vitanović“. Pobjedama NK „19. srpanj“ protiv susjeda NK „Bok“, i NK „Napredak“ kontra FK „Sibovac“, te sa tri boda NK „Sloga“, koja će dobiti za zelenim stolom. Trenutno u vrhu imamo četiri momčadi, unutar četiri boda, a ovako gusto nije bilo od 11 kola, kada su u 4 boda bile 3 momčadi.

U ovom 16. kolo, gosti se „razgoropadili“. Od 6 utakmica, 3 pobjede domaćina, 3 pobjede gostujućih momčadi, uz napomenu da je Mladost iz Sibovca vodila i 1:0, i 2:1, a Bok sa 1:0. Dakle, uz malo sreće u goste je mogao otići još po koji bod. Domaćini zabili samo 7 pogodaka, gosti čak 10. Ukupno 17 (bez utakmice u Prudu), što je solidan prosjek od cc 2.8 golova po utakmici.

1:2, Nasir Topčagić 67.min.

2:2, Zvonimir Marković (M. Božić) 68. min.

3:2, Mateo Martinović 80. min.

Sastav NK „Napredak“:

Perica Paradžiković V, Zdravko Pejčić, Marijan Martinović (od 65 min. Pavo Draganović), C. Antonio Mikić C., Goran Orkić, Danijel Neretljak, Mario Božić (od 86. min. Dario Pejčić), Tomislav Mikić, Zvonimir Marković, Mato Ivić, Mateo Martinović (od 82 min. Damir Mikić).

Sastav FK „Mladost“:

Selimović, Topčagić E., Lojić, Topčagić D., Topčagić N., Kadić, Topčagić S., Topčagić E., Gibić, Kadić, Sahačić

ODLIČNA UTAKMICA

Stav je većine domaćih i gostujućih navijača, da je ova utakmica odigrana na zavidnoj razini, i da se u ovoj ligi ne gleda često. Jak tempo, dosta trke, sasvim solidna kombinatorika, pet lijepih golova, i nezanemarivo bez žutog kartona.

Uz golove, požrtvovnost, odgovornost, jak intenzitet, naša momčad je pokazala i karakter. Dva puta su se vraćali u igru.

Prvo je pred sam kraj prvog djela susreta, M. Ivić (5) sa lažnjakom položio na pod obrambenog igrača, i sa desne strane iz kosa pogodio nebranjeni dio vrata za 1:1. Drugi put nas u igru vraća solo prodor M. Božića. Nakon čega šalje precizan pas na drugu stativu, gdje je utrčao Z. Marković, i zabio svoj službeni prvjenac u plavom dresu. Za potpuni preokret, se pobrinuo M. Martinović (11). Igrala se završnica utakmice, kada je u solo prodoru M. Martinović, predriblao dvojicu obrambenih igrača, i sa vrha kaznenog prostora zapucao u gornji lijevi kut za 3:2.

Naravno, nećemo zanemariti prelijep pogodak iskusnog D. Topčagića (9), za vodstvo Mladosti od 0: 1. Kao niti pogodak Nasir Topčagić (1), nakon odličnog prvo driblinga, a onda i pasa danas vrlo raspoloženog, i jednog od najboljih aktera današnje utakmice Armina Sahačića.

Ukratko, odlična predstava obadvije momčadi pred oko 200-tinjak gledatelja. Bude li ovakvih utakmica više, bit će sigurno i još više gledatelja. Vidimo se ponovno na domaćem terenu, 21. travnja (Uskrs), kada nam dolaze naši susjedi iz Bok-a, do tada LP i sretno slijedeće kolo u Svilaju.

foto by fk sibovac

Ostali rezultati 15. kola

Stadion „Brdo“ u Kostrču, gledatelja 100

HNK „Kostrč“ Kostrč - NK „Vitanovići 78“ Vitanovići (0:0) 1:1

NA BRDU, VITANOVIĆI IZNENADILI LIDERA

U 83. minuti, Miroslav Josipović doveo je goste u prednost, a u sudačkoj nadokanadi džoker s klupe Azur Ahmetašević riješio je sve dileme oko pobjednika ove utakmice.

Stadion „Anto Lukić-Cizna“ u Novom Selu, gledatelja 150

NK „Dragovoljac“ Novo Selo - NK „Hajduk“ Orašje (0:0) 0:1

Prvi topnik Dragovoljca, Deni Rakić presudio Hajduku u 66. minuti susreta.

JANJIĆ PRESUDIO SUSJEDIMA

Iako je Bok preko brzonogog Aličkovića došao u vodstvo u 66. minuti susreta. U vječitom lokalnom derbiju radost pripala „Žutim kobrama“. Junak utakmice bio je mladi Mario Janjić, koji je prvo poravnao rezultat u 82. minuti, a zatim zabio i pobjedonosni pogodak za svoju momčad u 90. minuti utakmice.

Stadion „Jelas“ u Domaljevcu, gledatelja 100

HNK „Mladost“ Domaljevac - FK „Dizdauša“ Brčko (0:1) 0:2

Strijelac:

0:1, Amir Livadić 16. min.

0:1, Semir Hodžić 79. min.

Iskusna momčad Dizdaruše nadmudrila mladu momčad Mladosti. Kao i većinu utakmica puno su uspješniji u držanju lopte, kreiranju igre nego li uzimanju bodova. U prvom dijelu Livadić za nula jedan, u drugom djelu Hodžić za konačnih 0:2. Domaljevac ostaje u donjem domu, Dizdaruša sve bliže vrhu.

Stadion ŠD "Sloga" u Tolisi, gledatelja 80.

ŠD „Sloga“ Tolisa - HNK „Mladost“ Donji Svilaj (1:0) 1:3

Strijelci:

1:0, Pavo Ević 20. min.

2:0, Aličković Ermin66. min.

3:0, Aličković Ermin86. min.

3 CRVENA I 4 ŽUTA KARTONA

Vrlo gruba i nervozna utakmica odigrana je u Tolisi. Krenulo je lijepo i obećavajuće za domaću momčad. Tko drugi ako ne Pavo Ević, koji je u 20. min. susreta doveo svoju momčad u vodstvo. Sa prednošću od 1:0 Sloga je otišlo na odmor, sa 3:1 prednošću otišli su igrači Mladosti kući u D. Svilaj. Drugo poluvrijeme ponudilo dosta više onoga što ne treba biti na zelenom travnjaku, nego li ono zbog čega se dolazi na zeleni travnjak. U toj nervozi i zbrci, bolje su se snašli gostujući dečki. Prvo je Sebastijan Veron poravnao u 75. min. U 80. min. Ivan Spajić dovodi u prednost svoju momčad, a u 90. min. M. Vidović je potvrdili pobjedu svoje momčadi.