četvrtak, 22. kolovoza 2019.

NOGOMETNE CRTICE

U kratkim crtama iz života i rada NK „Napredak“ Matići

KUP

Dana 11. kolovoza 2019. godine, Napredak je pred 200-tinjak gledatelja odigrao utakmicu tz. finale kup-a Županije Posavske u Domaljevcu.

HNK „Mladost“ Domaljevac – ŠD „Napredak“ Matići (0:0) 0 : 2

Strijelci:

Mario Božić

Tomislav Mikić

Održan ždrijeb za Kup Federacije BiH, jedan klub odustao od takmičenja

U prvom kolu završnice Kupa Federacije BiH sudjeluje 15 najuspješnijih klubova nakon odigranih kup takmičenja kantonalnih/županijskih nogometnih saveza.

Predstavnik Nogometnog saveza Bosansko-podirnjskog kantona odustao je od natjecanja u Kupu F BiH.

FK Klis Buturović polje - FK Igman Ilidža

Voljom žrijeba NK Moševac se direktno plasirao u drugo kolo Kupa FBiH.

Utakmice prvog kola Kupa FBIH se igraju 28.08.2019. godine u 17:00 sati.

Ovo je po prvi puta u novijoj povijesti da je NK "Napredak" došao do ove razine natjecanja.

PRVENSTVENO PRVE LIGE ŽUPANIJE POSAVSKE

HNK „Mladost“ Domaljevac – ŠD „Napredak“ Matići (1:3) 3 : 3

Strijelci:

Tomislav Marković

Damir Mikić

Mateo Pejičić

Sudbina je htjela da Napredak nakon prošlotjednog gostovanja u Domaljevcu i kup utakmice, svoje prvo prvenstveno kolo ponovno igra sa HNK „Mladost“, na stadionu „Jelas“.

Dakle, 18. kolovoza 2019. godine ponovno, u predivnoj atmosferi pred 300-tinjak gledatelja koplja su „ukrižali“ momci iz Domaljevca i Matića. Prvo poluvrijeme u kom je cijeli stadion mogao da uživa u potezima svojih ljubimaca, konkretniji i učinkovitiji su bili naši momci. Prvo pogotkom Tomislava Markovića, Napredak je poveo sa 1:0. Gosti su iskoristili jednu nesmotrenost u našoj zadnjoj liniji i preko iskusnog Breškića vrlo brzo poravnali rezultat na 1:1.

U 30. minutu na scenu stupa Damir Mikić, gdje nakon odličnog driblinga pogađa kontra kut domaćeg vratara i dovodi našu momčad u vodstvo od 2:1. Domaćin je u grču, a to nakon sedam minuta odlično koristi Mateo Pejčić, koji sa vrha kaznenog prostora postiže prekrasan pogodaka i povećava našu prednost na 3:1.

Sve je izgledalo idealno do 47. minute utakmice, kada ponovno nakon naše greške, Breškić postiže danas svoj drugi pogodaka i vraća svoju momčad u život.

Valja napomenuti da smo do ovog pogotka propustili još više nego li 3-4 izgledne prigode.

U drugom djelu gledatelji nisu imali previše momenata za pamćenje, posebno ne naši simpatizeri. U ovakvoj situaciji bolje se snašla domaća momčad, koja je između ostaloga i poravnala rezultata na 3:3, iako niti sami ne znaju tko im je zabio taj zlata vrijedan pogodak.

Našim momcima čestitke za bod, a domaćinu na fer play igri.

Drugo kolo Prve lige Županije Posavske igra se u nedjelju, a u goste nam dolazi NK „19. srpanj iz Oštre Luke.

TURNIR

Nakon D. Mahale, naš klub se odazvao i na memorijalni turnir "Goran Filipović-Gogo" u Boku.

Srijeda, 21. kolovoza 2019. godine.

Stadion „Blatakana“ u Boku

Prvu večer naša ekipa igrala je sa drugoligašom iz Donje Mahale. Iskusnija i odlična momčad „Dinama“ imala je veću inicijativu tijekom utakmice, ali su naši momci nakon lucidnog poteza Matea Pejičić, te kolektivnom disciplinom i požrtvovnošću izašli kao pobjednici iz ovoga meča.

Marko Mišković

Hvala domaćinu na odličnoj organizaciji turnira i gostoprimstvu, vidimo se slijedeće godine.